QUARESMA dziękuje za CHRZEST

quaresma

Piłkarz Ricardo Quaresma, który w lipcu br. zdobył ze swoją reprezentacją futbolowe mistrzostwo Europy, przyjechał do Watykanu, aby podziękować za Chrzest, jaki zawodnik przyjął ostatnio w Kościele katolickim. Jako prezent przywiózł koszulkę dla Papieża Franciszka.

32-letni Ricardo Quaresma od 2003 r. występuje w drużynie narodowej Portugalii. Jest synem ubogiej lizbońskiej Cyganki, która przez wiele lat parała się sprzedażą kwiatów. Jako dziecko został dostrzeżony przez skautów stołecznego Sportingu, z którego w 2003 odszedł do FC Barcelony. Później grał jeszcze m.in. w FC Porto, Interze Mediolan i Chelsea Londyn. W 2015 r. trafił do tureckiego Besiktasu Stambuł, w którym grał już w latach 2010-2012.

Podczas tegorocznego Euro Quaresma był jednym z filarów zespołu Fernando Santosa. Wprawdzie większość spotkań zaczynał na ławce rezerwowych, ale po wejściu na boisku miał decydujący wpływ na wynik swojej drużyny. W meczu o ćwierćfinał przeciwko Chorwacji zdobył w dogrywce jedynego gola spotkania, a w kolejnym meczu – przeciwko Polsce – strzelił bramkę w serii rzutów karnych, którym ostatecznie wyeliminował biało-czerwonych z turnieju.

za: gosc.pl