25 lat istnienia Angels Salos Wrocław

Dnia 11 marca 2018 roku rozpoczniemy świętowanie 25 -lecia powstania Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej we Wrocławiu ANGLES SALOS WROCŁAW. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. o godzinie 11.00 do parafii św. Michała Archanioła przy ul. B. Prusa 78. Po Mszy zapraszamy na poczęstunek oraz spotkanie dla Rodziców.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie zostało powołane do istnienia dnia 18 czerwca 1993 roku. Pierwszym prezesem został ks. Leszek Kaźmierczak – obecnie szefem Stowarzyszenia jest trener Adam Wenerski. Wówczas treningi były prowadzone w piłce siatkowej, koszykówce i tenisie stołowym – obecnie prowadzimy zajęcia z piłce nożnej, siatkowej, koszykówce oraz nauce jazdy na rolkach.

Do największych osiągnięć naszych drużyn możemy zaliczyć: I miejsce w koszykówce dziewcząt, kat. A w Ogólnopolskich Igrzyskach w 1994 roku w Szczecinie; I miejsce w koszykówce chłopców w kat. B w Igrzyskach w 1995 roku w  Krakowie; I miejsce w koszykówce dziewcząt w kat. A w 1997 roku w Lublinie; oraz sukcesy na Igrzyskach Światowych: 1993 – Lubliana, I miejsce w koszykówce chłopców w kat. B oraz I miejsce w koszykówce dziewcząt w kat. A w 2001 roku w Warszawie.

W ostatnich latach towarzyszyliśmy naszej drużynie chłopców w piłce siatkowej w kat. A. oto ich droga do zwycięstwa: 2014-IV miejsce na Mistrzostwach Polski w Rzeszowie, maj 2015-III miejsce na Igrzyskach Światowych w Turynie; wrzesień 2015-II miejsce na Mistrzostwach Polski w Gliwicach; październik 2015-I miejsce na turnieju we Wrocławiu, maj 2016 – II miejsce na Światowych Igrzyskach w Bratysławie i Wiedniu, wrzesień 2016 – I miejsce na Ogólnopolskich Igrzyskach w Łodzi.

W roku szkolnym 2017-2018 rozpoczęliśmy współpracę  z nowo-powstałym Zespołem Szkół Salezjańskich DON BOSCO  we Wrocławiu, prowadzimy zajęcia na Ołbinie, Szczepinie i Pl. Grunwaldzkim.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.